5.8.13

hayaller

Hayallerimiz olmadan nasıl yaşarız?
Bazen bir kibrit kutusu kadar bazen uçsuz bucaksız, çoğu zaman elle tutulmayan hayallerim var. Bu seferki ise birazcık hatta epey büyük bir hayal.
Kimine göre ulaşılabilir olabilir ama benim şuan için rüyalarımda.
Efendim seneye bu zamanlar, buraya da yazayım ki söz uçar yazı kalır malum, bir arabam olacak! :)
Henüz taze bir sürücü adayından iddialı sözler olsa da hayali bile güzel, sizce de değil mi?
İş hayatında emin adımlarla ilerliyorum, hem hedeflediğim şeyler olursa her şey çok daha kolay olacak benim için. Olmasa bile krediyle araba sahibi olmak bu devirde çok da zor bir şey değil. Bir kere taşın altına soktun mu elini gerisi pamuk ipliği gibi geliyor. Boşa savurduğumuz kim bilir ne kadar liralarımız varken böyle bir sorumluluğun altına girip en azından elle tutulur şeyler sahip olmak mümkün.
Son birkaç aydır serviste, otobüste, minibüste nerede olursam olayım gözüm arabalarda. Önceden ilgimi çekmezken bir anda kıymete bindiler. Acaba şunu mu alsam, aa şu da olabilir diye internetten de sürekli bir araştırma halindeyim. İşte benim seçeneklerim, sizler ne dersiniz:

1. Ford - Fiesta

Bir arkadaşım aklıma soktuğundan beri sadece beyaz bir Fiesta'm olsun istiyorum, başka da bir şeyde gözüm yok :) Bu 2009 model bir Fiesta nasıl da tatlıııı <3


2. Citreon - C3

Bu arabalarda şirin geliyor, gözüme. Yine beyaz olacak ve 2009 modeli makbulumdür :)


3. Renault - Clio

Clioların arka kasasına bayılıyorum. Çok tatlı değil mi ama :)


4. Opel - Corsa

Bir Opel de fena değil hani, Astra'sının 2012 modelini iş yerindeki arkadaşım aldı zaten ben de ondan cesaret buldum ya biraz. Kız 34 binlik borcun altına girdi, gerçi benim gibi tutumsuz değil, biriktirmiş de. Ama olsun bende böyle böyle tutumlu bir kız olacağım :) Çok değil 25bin ile 30bin arası bir arabada gözüm. Bana yeter de artar bile, şimdi arabayı vura kıra parçalama olasılığım da yok değilken yazık etmeyelim :)
Bir de bir de bunun üstü açılanları da var belki param yeter alırım olmaz mı ki, ah hayaller..


5. Chevrolet - Cruze6. Seat - Leon

Bu arkadaşı özellikle sona sakladım çünkü kendisi benim bütçeme uygun değil ve bir o kadar güzel :(


Tabi insan istiyor ki bir Mini Cooper'ım olsun bir Bmw'm olsun bir Audi'm olsun ama benim olsun. Her şey, hayal etmekle başlıyor. Ben de diyorum ki bir Fiesta'm olsun bana yeter, taa ki bir sonraki adıma kadar.. :)2 yorum:

  1. sen biriktir o parayı,inanıyorum senin mini cooper'ın olacak:-))bak sonra şanselize dediydi dersin:-))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bal damlıyor ağzından aminnn hepimizin olsun, tüm hayalleri :)

      Sil